اجرای پایکوبی سنتی زنان در عربستان

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، آموزشگاه هنری مسک عربستان از برگزاری نمایش پایکوبی محلی و سنتی جنوب این کشور به عنوان برنامه ای بی سابقه در این کشور اطلاع داد؛ این کشور اخیرا از هنر استقبال نموده و به دنبال مستند کردن میراث خود است.

اجرای پایکوبی سنتی زنان در عربستان

مسؤولان آموزشگاه وابسته به موسسه خیریه مسک که زیر نظر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان فعالیت می نماید، تصاویر ویدیویی از برنامه های نمایشی منتشر نموده است که قرار است ابتدای ماه میلادی آینده شروع شده و به مدت 30 روز ادامه داشته باشد.

در این فیلم ها تصاویری از گروه های زنان و مردان دیده می شوند که جداگانه پایکوبی های سنتی و محلی میراث منطقه جنوب عربستان یعنی مناطق جازان، عسیر و نجران را به نمایش می گذارند.

مسؤولان این نمایش در بیانیه ای اعلام کردند، به دنبال معرفی هنر منطقه جنوب عربستان هستند تا به صورت مدرن و متفاوت میراث هنری اصیل این منطقه را مستند نمایند.

این نمایش با نام الخطوه (گام) پایکوبی سنتی را به اجرا می گذارد و یک تجربه جدید در راستای آرمان های عربستان برای استقبال از فرهنگ و هنر است.

عربستان در میان شش کشور عرب حوزه خلیج فارس بزرگترین کشور بوده و مساحت جغرافیایی گسترده ای دارد و به همین دلیل فرهنگ و هنر متفاوتی در مناطق مختلف این کشور به چشم می خورد.

ریاض پس از گذشت حدود چهار دهه از ممنوعیت برگزاری فعالیت های هنری و فرهنگی، اخیرا به اجرای برنامه هایی در زمینه هنرهای مختلف تشویق می نماید. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اجرای پایکوبی سنتی زنان در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای پایکوبی سنتی زنان در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید