ادعای بولتون ، تهدید ایران علیه بنیاد دفاع از دموکراسی خارج از عرف است

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، اقدام ایران نسبت به تحریم یک اندیشکده آمریکایی خشم مشاور امنیت ملی آمریکا را برانگیخت.

ادعای بولتون ، تهدید ایران علیه بنیاد دفاع از دموکراسی خارج از عرف است

ایسنا نوشت: جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در توییتی مدعی شد: تهدید ایران علیه یک اندیشکده آمریکا و مدیرعاملش از عرف خارج است. بنیاد دفاع از دموکراسی کار محشری را در افشای فساد و فعالیت های خصمانه ایرانیان انجام داده است و بعید می دانم که این اقدام بی اعتبار جلوی آن ها را بگیرد. ایران مسئول تمام اقداماتی که به بنیاد دفاع از دموکراسی یا هر شهروند آمریکایی لطمه بزند، خواهد بود.

وزارت امور خارجه کشورمان روز شنبه 2 شهریور ماه، بنیاد دفاع از دموکراسی ها و مدیر آن را در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز روز پنج شنبه بیان کرد: طبق قانون به زودی اولین گروه از افرادی که با بنیاد به اصطلاح دفاع از دموکراسی ها همکاری دارند برای اضافه نموده شدن به فهرست تحریم به نهادهای ذیربط از جمله قوه قضائیه معرفی خواهند شد.

موسوی تشریح کرد: از نظر ایران این بنیاد به هیچ وجه یک اندیشکده محسوب نمی گردد بلکه سازمانی است که در پوشش اندیشکده بصورت روزمره در حال طراحی و تشویق تروریسم مالی و اعمال خصمانه دولت آمریکا علیه مردم ایران است. این بنیاد بازوی طراحی و عملیاتی دولت آمریکا محسوب شده و آمریکا بیشتر اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران را بر مبنای طراحی های این بنیاد انجام می دهد.

وی اضافه نمود: فهرست اول افراد تحریمی شامل ملیت های مختلف است که در اقدامات این بنیاد علیه مردم ایران نقش موثری به عهده دارند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز امروز در توییتی نوشت: اقدام متداوم نظام ایران علیه اندیشکده آمریکایی بنیاد دفاع از دموکراسی - بر اندیشکده بودن آن تاکید می کنم - باید توسط تمام کسانی که به آزادی علاقه مندند تحریم گردد. آمریکا چنین تهدیداتی را سرسری نمی گیرد. ما ایران و زیردستانش را مسئول می دانیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادعای بولتون ، تهدید ایران علیه بنیاد دفاع از دموکراسی خارج از عرف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای بولتون ، تهدید ایران علیه بنیاد دفاع از دموکراسی خارج از عرف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید