اعلام آمادگی دولت فنلاند برای پیوستن به اینستکس

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، دولت فنلاند با حمایت از ساز و کار اقتصادی اتحادیه اروپا برای تجارت با ایران، اعلام نمود که در پی پیوستن به این طرح است.

اعلام آمادگی دولت فنلاند برای پیوستن به اینستکس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار تکنولوژی، دولت فنلاند دوشنبه اعلام نمود که در نظر دارد با ساز و کار مالی پیشنهادی اتحادیه اروپا برای تجارت با ایران (اینستکس) که با هدف دور زدن تحریم های آمریکا طراحی شده، بپیوندد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک سخنگوی دولت فنلاند در بیانیه ای بدین منظور گفت: فنلاند از اینستکس، کانال مالی ویژه ایجاد شده توسط فرانسه، آلمان و انگلیس حمایت می نماید و در حال ارزیابی شرایط لازم برای پیوستن به آن است.

این در حالی است که هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ماه ژوئن (خرداد) گفت که این ساز و کار برای فروش کالاهای بشر محبت آمیز به ایران است.

به دنبال سخنان این مقام ارشد اروپایی، مجید تخت روانچی سفیر ایران در سازمان ملل متحد نیز در آن موقع گفت، این ساز و کار مالی همانند خودروی زیبای بدون سوخت است .

به دنبال خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران، کشورهای عضو اتحادیه اروپا ساز و کار مالی تجارت با ایران را برای جلوگیری از خروج تهران از برجام پیشنهاد دادند.

بر اساس این گزارش، در حالی که بیش از یک سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های متعدد مالی و نفتی علیه ایران می گذرد، اتحادیه اروپا همچنان تأکید دارد ایران به صورت یکجانبه به این توافق چندجانبه پایبند بماند. اتحادیه اروپا روز دوشنبه هم با صدور بیانیه ای از گام دوم ایران ابراز نگرانی کرد و از ایران خواست همچنان از این توافق تبعیت کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعلام آمادگی دولت فنلاند برای پیوستن به اینستکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی دولت فنلاند برای پیوستن به اینستکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید