افزایش 10 تا 12 درصدی شهریه متغیر، جزئیات شهریه رشته های پزشکی

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در بخشنامه صادره از سوی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی به روسای واحدهای مراکز استان، واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی، نرخ شهریه سال تحصیلی 98-1397 برای رشته های غیرپزشکی و علوم پزشکی در همه مقاطع تحصیلی ابلاغ شد.

افزایش 10 تا 12 درصدی شهریه متغیر، جزئیات شهریه رشته های پزشکی

براساس این بخشنامه، نرخ شهریه پایه (ثابت) و متغیر تمامی دانشجویان به توضیح زیر اعمال می گردد:

نرخ شهریه دانشجویان قدیم (شامل ورودی های سال 1396 و ماقبل) برای دانشجویان غیرپزشکی براساس شهریه پایه ای که هر ورودی در سال 1396 پرداخت نموده است در سال تحصیلی جدید بدون افزایش باقی می ماند.

نرخ افزایش شهریه متغیر برای دانشجویان فعلی دانشگاه (شامل ورودی های 96 و ماقبل) نسبت به شهریه متغیر پرداختی در سال 96 به توضیح زیر است:

برای دانشجویانی که در زمان مقرر نسبت به انتخاب واحد نموده اند افزایش 10 درصدی و برای دانشجویانی که در زمانی خارج از زمان مقرر گردیده اقدام به انتخاب واحد نموده اند، افزایش 12/5 درصدی اعمال می گردد.

تبصره یک: درخصوص دانشجویان خودگردان علوم پزشکی (شامل ورودی های سال 1396 و ماقبل) با توجه به سالانه بودن شهریه این دسته از دانشجویان ضمن توجه به ماده های یک و دو این بخشنامه، حداکثر میزان 12/5 درصد افزایش شهریه نسبت به شهریه سالانه ای که هر ورودی در سال 1396 پرداخت نموده است، برای سال تحصیلی 98-97 با مجوز استان معین می گردد.

نرخ شهریه دانشجویان قدیم (شامل ورودی های سال 1396 و ماقبل) برای دانشجویان رشته های علوم پزشکی که قبل از مهر 97 وارد دانشگاه گردیده اند، افزایش نمی یابد.

شهریه متغیر برای دانشجویان فعلی رشته های علوم پزشکی نسبت به شهریه متغیر پرداختی در سال 96 نیز مانند رشته های غیرپزشکی است.

نرخ افزایش شهریه پایه و متغیر دانشجویان جدید (از سال 1397) برای رشته های غیرپزشکی در همه مقاطع تحصیلی نسبت به شهریه پایه و متغیر پرداختی در سال 1396 حداکثر با میزان 12/5 درصد با مجوز استان معین می گردد.

نرخ افزایش شهریه پایه و متغیر دانشجویان جدید برای رشته های پزشکی در همه مقاطع تحصیلی 12/5 درصد خواهد بود.

تبصره دو: در رابطه با رشته های پزشکی، دندان پزشکی و علوم دارویی، افزایش مذکور باید به نحوی اعمال گردد که کمتر از 80 درصد شهریه پردیس های خودگردان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نباشد.

تبصره سه: درخصوص دانشجویان خودگردان علوم پزشکی جدیدالورود با توجه به سالانه بودن شهریه این دسته از دانشجویان ضمن توجه به ماده های یک و دو، حداکثر میزن 12/5 درصد افزایش شهریه نسبت به شهریه سالانه ای که هر ورودی در سال 1396 پرداخت نموده است، برای سال تحصیلی 98-97 با مجوز استان معین می گردد.

شهریه پایه و متغیر دکتری پژوهش محور مانند شهریه دکتری آموزشی و پژوهشی با احتساب 15درصد افزایش نسبت به سال قبل معین گردد.

دانشجویان واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی که شهریه آنها برمبنای ارز معین می گردد، مشمول افزایش نرخ شهریه نمی شوند. نرخ شهریه دانشجویان ایرانی واحدهای بین المللی داخلی با اعمال ضریب افزایشی مصوب هیات امنای استانی اعمال می گردد.

شهریه دانشجویان غیرایرانی پذیرفته گردیده از طریق مرکز سنجش و پذیرش در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی نسبت به شهریه پایه و متغیر پرداختی در سال 1396 با مجوز استان حداکثر 12/5 درصد افزایش می یابد.

شهریه دانشجویان غیرایرانی پذیرش آزاد از طریق کمیته پذیرش دانشجویان غیرایرانی در مقاطع کاردانی و کارشناسی معادل شهریه دانشجویان داخلی و برای سایر مقاطع غیر علوم پزشکی (کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی و دکتری عمومی) تا 1/5 برابر شهریه دانشجویان داخلی و برای سایر مقاطع تحصیلی علوم پزشکی (کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی و دکتری حرفه ای) تا دوبرابر شهریه دانشجویان داخلی معین می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افزایش 10 تا 12 درصدی شهریه متغیر، جزئیات شهریه رشته های پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 10 تا 12 درصدی شهریه متغیر، جزئیات شهریه رشته های پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید