انتشار سه مجموعه شعر سپید جدید توسط نشر چشمه

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، سلام، این جا ایران است سروده افشار رئوف است. این کتاب 45 قطعه شعر کوتاه سپید را شامل می گردد.

انتشار سه مجموعه شعر سپید جدید توسط نشر چشمه

عناوین شعرهای این کتاب به ترتیب عبارت اند از:

سلام...، راه هایی برای تکه تکه شدن، بیدار که شدم...، نمی بینم ات...، نیستی...، یک بار هم بیا...، ای کاش زیبایی ات...، بگو که خوبی...، اگر سرطان...، هیچ کس به استقبال...، در تخت خواب...، در ملافه های سایه روشن...، یعنی هیچ...، چه زود تمام می شوند...، تنها و ...، همین که چشم...، صبح شنبه است...، این بال های پرنقش، نت های ناخن های...، آن چه با زبانم...، شب بوی خیانتی...، خداحافظ، طول می کشد...، پر از جنوبی...، شش لول، به من پناه آورده اند...، خانه، از نام های زنان می ترسم، تنها، Dead Man، نفس بکش، بادها ایستاده اند...، کلماتی هستند که...، برایم دعا کنید...، شلیک کن، ترانه های از یاد رفته...، تو همواره، تو نیستی...، اتاق تسلیم...، مثل روی آب...، بیا در عطر قهوه...، زیر تخت...، روزی عظیم می گردد...، روزی رودها...، با قلبی که...، آن چه در تو...، حکومت نظامی، مردد...، سه اسب...، یک گلوله...، بیا از باران آغاز کنیم...، زیبایی ات...، چون بارانی....

بیست و هفتمین شعر این کتاب را می خوانیم:

کلماتی هستند که همواره دور سرت می چرخند

اگر

سر به هوا باشی

می بینی شان

در پس زمینه آسمان و درختان

این کتاب با 90 صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت 6 هزار و 200 تومان چاپ شده است.

و خانه ای که خانه ما نیست

کتاب بعدی و خانه ای که خانه ما نیست سروده امیرحسین افراسیابی است که 27 شعر سپید را شامل می گردد. اشعار این کتاب در شهرهای مختلفی از ایران و دیگر کشورهای جهان سروده شده اند.

اسامی شعرهای این کتاب هم به این ترتیب است:

این جا قدر...، به خانه که برگشتم...، از آن همه جا...، سال جاری هم دوباره عید...، این آوازهای...، با این تن آش ولاش مگو...، به خانه بازگشته ام اما...، جهان که هر زمان...، در ایستگاه چندم...، سانتورینی، کلید را به ...، گل های شمع دانی را...، بندرگاه، مثل هر روز، در سرزمینی دوردست، از راه رسیده باشی، این سوی شیشه، قطار، وقتی که آب...، صدا، تاک، This Is For Grandpa، شبانه، ایستگاه، جهان بمیرد از...، بر پنجه پا، بعدازظهر روزی...، بلیت برگشتش...، خانه ما کجاست...، دیروز در صف نانوایی...، رقاصه دورش را آخر شد...، دهان مان که چفت شد...، گوشی را بردارم...، مودنگی میراث گران بهایی شد...، نامه ای نرسد...، و دیگر این که هنوز زنده ام...، وقتی نمانده باشد... .

شعر بندرگاه را از این کتاب می خوانیم:

بندرگاه متروک

خواب آلوده می نماید

و ناگهان

مرغان دریایی

از راه می رسند

و آفتاب بر بال سپیدشان

طلوع می نماید

این کتاب با 85 صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت 6 هزار تومان منتشر شده است.

خدایا مرا ببخش، حالا نه

سومین مجموعه شعر هم خدایا مرا ببخش، حالا نه نام دارد و سروده علی عبدالرضایی است که 70 شعر را شامل می گردد.

عناوین شعرهای این کتاب نیز، به ترتیب زیر است:

شاعر، ملاقات، سنگسار، پیاز، پاسورد، غیاب، شامپو، سی دی، سگ ها همه همکارند، چای سرد، انار، جلاد، زندگی جشن است ، زیبایی شناسی مرگ، مرتاض، امریکا، گودال، مگس ها، بی خوابی، آلکاتراس، کلاف، تبریز، گهواره، سیلویا، هنوز پشت پنجره ام...، چند پک عمیق، وحشتناک تر از دوست دارم نیست، مسافر آمد، هرچه بیشتر می کشم، علاقه من بی دلیل است، مهاجرت ننموده ام، من دوست داشتم، خیلی خرابم، نمی توانم پنهان کنم که، من اگر سفر نکنم، من هیز نیستم، نه کسی را ترک نموده ام، علاقه در اتوبوس، پیش از آن که گورم را...، مرا برده بودند برای ...، قطار ایستاد، تو این پیچک پُررو را...، خیال می نماید، می گردد ترک کرد به آسانی، همه چی مرتب بود، تو هم روزی مرا...، این بار چندم است که، به این بخش آمدم که، نه تو سنگی، من تیم فوتبالم، تو یک جفت چشمی، تا نکُشی، سگ خیره می گردد به ماه، کجا فرار می کنی، فیل نری در طویله ای، جلاد است باران لندن، وقت است آزادت کنم، خدایا، خدا ولش نموده بود، به هیچ چارچوبی بند نیستم، دور تخت بیمارستان، مرگ مثل رفتن از...، روز دانه تگرگ است، تنهایی، خنده دارتر از بیابان ندیده ام، زندگی برگ ریزان است، آن که می خواهد بداند، تنهاییم چاه عمیقی ست، روز... شب...، از بالای برجی نیمه کاره....

یکی از اشعار کوتاه این کتاب را می خوانیم:

هنوز پشت پنجره ام

در پیاده رو

هر که می پیچد توی کوچه

تویی

فقط به خانه ام نمی آیی

این کتاب با 111 صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت 7 هزار و 200 تومان منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتشار سه مجموعه شعر سپید جدید توسط نشر چشمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار سه مجموعه شعر سپید جدید توسط نشر چشمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید