بحران بیش از 3 میلیون و 778 هزار آواره داخلی در افغانستان

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، سخنگوی وزارت مهاجرین افغانستان گفت که که بیش از 3 میلیون و 778 هزار آواره داخلی در افغانستان وجود دارد که بیشتر آن ها به دلیل جنگ و ناامنی و یا خشکسالی مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.

بحران بیش از 3 میلیون و 778 هزار آواره داخلی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ اخبار تکنولوژی، دفتر امور هماهنگی یاری های بشری سازمان ملل موسوم به اوچا گفت که از شروع امسال میلادی 270 هزار نفر دیگر به شمار آوارگان داخلی در افغانستان اضافه نموده شده است.

براساس این گزارش، دلیل اصلی برای آواره شدن این افراد جنگ و ناامنی و همچنین خشکسالی بوده است.

اوچا ابراز نگرانی کرد که شمار افراد نیازمند یاری تا خاتمه سال 2019 میلادی به حدود یک میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

عبدالباسط انصاری سخنگوی وزارت مهاجرین افغانستان به صدای آمریکا گفت که در حال حاضر شمار مجموع آوارگان داخلی در این کشور به بیش از 3 میلیون و 778 هزار نفر می رسد.

وی اضافه نمود که 67 درصد این افراد به دلیل جنگ و ناامنی و 33 در صد دیگر نیز به دلیل خشکسالی مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.

این درحالی است که وزارت مهاجرین افغانستان در آذر ماه سال 1395 مجموع آوارگان داخلی را 1.3 میلیون نفر اعلام نموده بود و در طول این مدت افزایش 2.8 برابری داشته است.

به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت (آی.او.ام) بیشتر آوارگان داخلی و افرادی که از دیگر کشورها به افغانستان بازگشته اند در فقر به سر می برند.

پیش از این نیز شورای پناهجویان در نروژ موسوم گزارش داده بود که بیش از 70 درصد از پناهجویان اخراجی افغان که از کشورهای خارجی به کشورشان بازگردانده شده اند به دلیل وضعیت وخیم امنیتی در افغانستان نیز آواره هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بحران بیش از 3 میلیون و 778 هزار آواره داخلی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران بیش از 3 میلیون و 778 هزار آواره داخلی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید