برنامه های هفته میراث فرهنگی آذربایجان شرقی اعلام شد

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی برنامه های این مجموعه برای روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی را بیان کرد.

برنامه های هفته میراث فرهنگی آذربایجان شرقی اعلام شد

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار روز جهانی موزه ها و گرامی داشت هفته میراث فرهنگی را فرصتی برای جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت و صندلی موزه ها به عنوان یکی از مراکز فرهنگی تاثیر گذار در جامعه دانست و گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان، به مناسب هفته میراث فرهنگی افتتاح نمایشگاه اسناد نزهه الدوله در موزه قاجار، بازگشایی موزه ادب و عرفان در اهر و نمایشگاه عملکرد میراث فرهنگی استان در محوطه مسجد کبود را در نظر گرفته است.

آبدار همچنین در ادامه از بازدید رایگان عموم مردم از موزه های تحت پوشش این اداره کل به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در روز شنبه 28 اردیبهشت اطلاع داد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ضمن اشاره به برگزاری نشست های تخصصی حوزه میراث فرهنگی طی این هفته، اضافه کرد: طی هفته میراث فرهنگی نشست های تخصصی با موضوع بازآفرینی مجموعه صاحب آباد تبریز، مستند سازی و بازسازی کالبدی روستای دستکند حیله ور، تبیین مفهوم خانه موزه و معرفی خانه موزه های استان و باستان شناسی کودک در سایت موزه عصر آهن با حضور متخصصان و کارشناسان حوزه میراث فرهنگی و باستان شناسی برگزار خواهد شد.

آبدار گفت: شروع عملیات مرمت خانه سرخه ای تبریز و امیر ارشد ورزقان توسط بخش خصوصی و برگزاری چندین نشست تخصصی در حوزه مرمت های انجام شده در خانه ها، جداره های تاریخی تبریز، اماکن تاریخی مانند برج خلعت پوشان و ابنیه تاریخی کلیبر و همچنین نشست های تخصصی گزارش های مطالعات باستان شناسی در سایت های مختلف استان در این هفته برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به برنامه های انجمن های میراث فرهنگی استان طی این هفته اشاره نمود و گفت: انجمن های میراث فرهنگی استان در نظر دارد در راستای بزرگداشت هفته میراث فرهنگی، نشست های تخصصی، بازدید از کارگاه های مرمتی و آیین پاک سازی و نظافت مجموعه تاریخی ربع رشیدی را برگزار کند.

آبدار در پایان از بازگشایی و کلنگ زنی بعضی از پروژه های میراث فرهنگی و زیرساختی طی هفته میراث فرهنگی اطلاع داد و گفت: طی هفته میراث فرهنگی استان شاهد بازگشایی مسجد جامع کوزه کنان، موزه مردم شناسی بناب و امامزاده کلیبر و برج آس و کلنگ زنی مجتمع بین راهی تنباکولو و لیقوان خواهیم بود.

منبع: میراث آریا

به "برنامه های هفته میراث فرهنگی آذربایجان شرقی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های هفته میراث فرهنگی آذربایجان شرقی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید