تماشای مکان های تاریخی و باستانی پراگ

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، مکان های تاریخی و باستانی پراگ

یکی از بهترین و پرماجرا ترین قسمت های سفر برای هر فرد بازدید از مکان های تاریخی و باستانی شهرو یا کشوری می باشد که به آن سفر نموده و یا قصد سفر به آنجا را دارد. در واقع می توان گفت مکان های تاریخی و باستانی پراگ و هر کشور یا هر شهری در واقع معرف هویت، قدمت و تمدن آن کشور می باشد.

تماشای مکان های تاریخی و باستانی پراگ

پراگ پایتخت کشور جمهوری چک و بزرگترین شهر این کشور با بیش از یک میلیون نفر جمعیت و چهاردهمین شهر اتحادیه اروپا می باشد که مکان های تاریخی و باستانی پراگ بسیار زیاد و جالبی می باشد. اگر قصد سفر به این شهر را دارید بهتر است که هر کدام از مکان های تاریخی و باستانی پراگ را بشناسید و به بازدید و تماشای آنها بروید. تمدن هزار و صد ساله پراگ و همچنین پایتخت بوهمیا بودن و به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد باعث شده است که بنا ها و مکان های تاریخی و باستانی پراگ بسیار زیبا و جالبی نیز در خود را جای دهد. یکی از بزرگترین مکان های باستانی این شهر قلعه پراگ است.

قلعه پراگ

این قلعه از دوره بوهمیا بر جا مانده است و به عنوان پایتخت آنها استفاده می شده است. امروز رئیس جمهوری در آن ساکن می باشد.

قلعه پراگ را مجموعه ای از قلعه ها، کلیسا هاو بناهای مختلف زیادی میتوان در نظر گرفت که زیبایی خاصی از تاریخ را در خود جای داده است.معماری این قلعه در طول دوران های مختلف با توجه به تغییر قرن ها، روزها و معماری بسیار خاص، بی نظیر و جالب می باشد که مورد تغییر بسیار زیادی قرار گرفته است اما ماهیت و هویت اصلی این قلعه پا برجا مانده است

این قلعه حدود 800 هکتار می باشد و بهترین راهی که شما بتوانید تمامی مکان های تاریخی وباستانی پراگ موجود در قلعه را مشاهده کنید گشت و گزار پیاده در آن است. به شما پیشنهاد می کنیم اگر به جمهوری چک و مخصوصا پراگ سفر کردید برای دیدن مکان های تاریخی و باستانی پراگ قطعاً به تماشای قلعه پراگ اقدام کنید و سعی کنید این قلعه زیبا را در شب نیز در نورهای رنگارنگ و زیبایی که بر اثر نور آن به وجود می آید مشاهده کنید.

پل چارلز

از قدیمی ترین مکان های تاریخی و باستانی پراگ به پل چارلز اشاره های زیادی شده است.این پل بر روی رودخانه ولتاوا قرار گرفته است. و به خاطر وجود دیدنی های زیادی مثل مجسمه مرد مقدس پاک و غیره معروف بوده است

همچنین در طول سالیان سال در هنگام ساخت این پل منبع خرافات و الهامات بسیار زیادی می باشد به طور مثال از اعداد135797531 سال ساخت آن که عنوان میکردند رمزی در آن نهفته است و یا اینکه 621که طول پل می باشد که با دقیق اندازه گیری های دقیق تابش آفتاب و غیره خیلی منظم و دقیق و در نوع خود بی نظیر می باشد و هرکس از آن لذت می برد.عمیقا به شما توصیه می کنیم در شب نیز به دیدن پل بروید و نورپردازی بسیار زیبای آن را در شب نیز ببینید.

موزه ملی از دیدنی ترین مکان های تاریخی و باستانی پراگ

یکی دیگر از مکان های تاریخی و باستانی پراگ که بسیار جذاب و جالب می باشد موزه ملی این شهر است که به تازگی بازسازی شده است و شامل خانه ها و تاریخچه ملی مذهبی، هنر، موسیقی، جانور شناسی، انسان شناسی و… می باشد که شما را با دنیای جدید و خاصی روبرو می نماید.

می توان گفت موزه ملی پراگ که مکان فعلی خود قرار گرفته است یکی از قدیمی ترین و اولین موزه های جمهوری چک می باشد که دراین کشور تاسیس شده است سال تاسیس موزه پراگ به 1800 میلادی می رسد و از آن لحظه تاکنون مشغول به کار بوده است. شما می توانید اشیای برنزی خاص و بی نظیر و بسیار زیادی را از این دو قرن در این موزه ملی مشاهده کنید و از آنها لذت ببرید. موزه دیگری که به شما پیشنهاد می کنیم در دیدار از مکان های تاریخی و باستانی پراگ به آن سر بزنید و آن را تماشا کنید موزه ملی تکنولوژی می باشد.

کلیمانینوم و کتابخانه ملی

کلیمانینوم یکی از بزرگترین مجموعه ساختمانهای اروپا می باشند که توسط یسوعیو ها به عنوان دانشگاه استفاده میشده اند و زمانی که یسوعیوها از این کشور اخراج شدند این مجموعه ساختمان ها را به کتابخانه و مدرسه ملی تبدیل کردند. کتابخانه ملی پراگ دارای 6 میلیون کتاب می باشد که یکی از مکان های تاریخی و باستانی پراگ که بسیار جالب و جذاب برای دیدن و تماشا می باشد.

شما می توانید در کتابخانه بیش از 6 میلیون کتاب مشاهده کنید. همچنین از نظر ساختمان های قدیمی و با معماری جالب و زیبایی که چشم شما را خیره خواهد نمود دارای سقفهای 68 متری، آینه های مجلل، بازدید از معماری بی نظیر آن حدود یک ساعت طول می کشد.

میدان قدیمی شهر و ساعت نجومی آن

یکی از مکانهای تاریخی و باستانی پراگ که بسیار زیبا که قدیمی ترین مکان منطقه این کشور نیز محسوب می گردد و شما می توانید مرکز شهر را در آن مشاهده کنید و آغاز به جستجو کنید میدان قدیمی شهر می باشد که از معماری خاص و بی نظیر برخوردار بوده و از قدیم الایام در این شهر باقی مانده است.

از دیگر مناطق دیدنی و تاریخی این شهر میتوان به ساعت نجومی آن اشاره نمود که با درخشش خود در طول چندین قرن در میدان شهر قرار گرفته و بیانگر 12 حدیث و شخصیت های آن می باشد شما می توانید سبک خاص آن را در ساخت ساعت نجومی مشاهده کنید.

کلیسای سنت ویس

یکی از مکانهای تاریخی و باستانی پراگ که قطعاً باید به تماشای بروید و مکان مهمی در شهر پراگ می باشد کلیسای سنت می باشد. این کلیسا در قلعه پراگ قرار گرفته است و یکی از بزرگ ترین و مهم ترین کلیسا های مسیحی جمهوری چک است. صندلی اسقف اعظم، مقبره مقدس و سه پادشاه نیز در قلمروی این کلیسا واقع شده است.

کلیسا در سال 1344 میلادی ساخته شده است و سبک های مدرن معماری و متفاوت مثل گو تیک، مدرننئو گو تیک و معماری قرن چهاردهم در آن قابل مشاهده می باشد. نمای داخلی کلیسا بسیار زیبا و جذاب و همچنین جالب و تماشایی می باشد شما می توانید شیشه های رنگی بسیار زیبا و خاص را در آن مشاهده نمایید و از آن لذت ببرید اگر به تماشای مکانها تاریخی و باستانی پراگ میروید قطعاً به دیدن و تماشای کلیسای سنت ویس نیز بروید.

کلیسایtynm و جذابیت مکان های تاریخی و باستانی پراگ

اگر اهل تماشا و دیدن مکان های تاریخی و باستانی پراگ و کشورها و شهرهای مختلف و شناختن تاریخ آن ها و همچنین آنالیز هویت و نشان آن ها باشید، از تماشای این کلیسا لذت خواهید. این کلیسا دو برج دوقلوی 80 متری دارد که در نوع خود بی نظیرمیباشند و معماری خاص و جالب آن را محاصره کردند.

راه ورودی کلیسا، راه باریک و کوچک می باشد که در بین خانه ها محاصره شده و از این خانه ها گذر میکند. با اینکه این کلیسا در قرن 15 میلادی ساخته شده است اما تغییرات بسیار زیادی در طول این سال ها در آن به وجود آمده و تغییرات بسیار جالب و جذاب نیز می باشد، اما همچنان سبک معماری قدیم و ساخت قدیمی و منحصر به فرد بودن برج های دوقلوی 80 متری در آن وجود دارد. میتوانید در این کلیسا مجسمه های زیبا، پورتال زیبا و نقاشی های آلتورا را مشاهده کنید و از آنها لذت ببرید.

منبع: دلتابان

به "تماشای مکان های تاریخی و باستانی پراگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشای مکان های تاریخی و باستانی پراگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید