توضیح سنتکام درباره حمله به مقر القاعده در ادلب سوریه

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی به نقل از رویترز، ارتش آمریکا اعلام کرده به ساختمانی که محل حضور فرماندهان القاعده در شمال ادلب سوریه بود حمله کرده است. بنا بر گزارش ها در حدود 40 تن در این حمله کشته شده اند.

توضیح سنتکام درباره حمله به مقر القاعده در ادلب سوریه

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، در بیانیه ای اعلام کرده که این عملیات علیه فرماندهان القاعده در سوریه اجرا شده که مسئول حملاتی تهدیدکننده علیه شهروندان آمریکایی، متحدان ما و غیرنظامیان بی گناه هستند.

این بیانیه می افزاید در عملیات سنتکام تأسیسات [هدف قرار گرفته شده] از میان رفته است که باعث می شود توانایی های آن ها برای انجام حملات و ایجاد بی ثباتی در منطقه در آینده، کاهش یابد.

سنتکام همچنین تاکید کرده است که شمال غرب سوریه، منطقه ای که استان ادلب در آن واقع شده است، همچنان یک پایگاه امن گروه القاعده در سوریه است، و رهبران این گروه همچنان در حال برنامه ریزی و هدایت فعالیت های تروریستی در سراسر خاورمیانه و غرب هستند.

در بیانیه ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده اشاره ای به جزئیات و نحوه حمله به محل حضور اعضای ارشد القاعده در ادلب نشده است.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است اعلام کرده که دست کم 40 تن از افراطیون و سران القاعده در این حمله کشته شده اند. به گفته این سازمان حمله با موشک اجرا شده و نشست شاخه ای از القاعده در ادلب را هدف قرار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توضیح سنتکام درباره حمله به مقر القاعده در ادلب سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح سنتکام درباره حمله به مقر القاعده در ادلب سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید