حمله هکری به زیرساخت ارتباطی کشور متوقف شد، اینترنت در شرایط عادی

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، سجاد بنابی در تبادل نظر با خبرنگاران، با بیان اینکه در حمله سایبری اجرا شده، هکرها میلیون ها مبدا و مقصد را هدف گرفتند و به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت کشور بودند، گفت: ساعت 8:40 روز گذشته (یکشنبه) این حملات به صورت کامل متوقف و جلوی خسارت به زیرساخت های ارتباطی گرفته شد.

حمله هکری به زیرساخت ارتباطی کشور متوقف شد، اینترنت در شرایط عادی

وی با اشاره به اینکه اوضاع دسترسی به اینترنت هم اکنون در حالت کاملاً عادی قرار گرفته است، اضافه کرد: به دلیل مقابله اجرا شده با این حملات از بعدازظهر روز شنبه سعی کردیم اختلال در شبکه را به حداقل برسانیم و کاربران با مشکل روبرو نشوند. پس از دفع این حملات نیز، از روز گذشته توانستیم آن را متوقف نموده و شرایط شبکه را به حالت کاملاً عادی برسانیم.

بنابی هدف از این حمله گسترده از سوی هکرهای اجاره ای را، کاهش سطح دسترسی کاربران به اینترنت عنوان نمود و گفت: اینکه این حملات از سوی یک کشور و یا یک دولت رخ داده باشد، قابل اثبات نیست. چرا که معمولاً از این مدل اتک ها که از نوع دیداس (DDOS) است برای آنکه یک سایت از کار بیافتد استفاده می گردد. اما زمانی که از این روش برای از کار انداختن کل رنج آی پی های ایران، استفاده می گردد، ممکن است یک حکومت پشت آن باشد.

وی با اشاره به اینکه این هکرها در دارک وب اقدام به حمله می نمایند و از این جهت، هدف آنها قابل اثبات نیست، گفت: هزینه این حملات زیاد است و به نظر می رسد غیر از دولت ها، کسی نمی تواند این هزینه را پرداخت کند.

این مقام مسئول در شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه شناسایی و مقابله با این حملات به وسیله سپر دژفا و سایر ابزارهای امنیت سایبری زیرساخت انجام شد، تاکید نمود: اختلالات کامل رفع شده است و اگر کاربری همچنان با مشکل کندی سرعت و دسترسی روبرو است، ممکن است این اختلال مربوط به شبکه داخلی اپراتور سرویس دهنده باشد.

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، از ظهر روز شنبه 19 بهمن ماه، کاربران بسیاری از بروز اختلال در دسترسی به اینترنت خبر دادند که شرکت ارتباطات زیرساخت این حمله را از نوع دیداس (حمله منع سرویس) گفت که از مبدا شرق آسیا و شمال آمریکا به ایران صورت گرفت و باعث افزایش بار ترافیک بالاتر از حد نرمال به تجهیزات شبکه ای شد.

روز گذشته معاون وزیر ارتباطات گفت: هکرهای اجاره ای گسترده ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را علیه زیرساخت های کشور اجرا کردند و با هدف قرار دادن بیش از 180 میلیون آدرس IP ، به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمله هکری به زیرساخت ارتباطی کشور متوقف شد، اینترنت در شرایط عادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هکری به زیرساخت ارتباطی کشور متوقف شد، اینترنت در شرایط عادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید