خبرنگاران برلین خواهان تحقیقات فوری و جامع درباره درگذشت مرسی شد

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، تهران - خبرنگاران- سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان با اشاره به مرگ مشکوک رئیس جمهوری پیشین مصر خواهان تحقیقات فوری و جامع درباره درگذشت محمد مرسی شد.

خبرنگاران برلین خواهان تحقیقات فوری و جامع درباره درگذشت مرسی شد

دویچه وله گزارش داد: راینر برول روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی ضمن ابراز تأسف از درگذشت مرسی توضیح داد، نگرانی خود را در خصوص عدم رعایت استانداردهای حداقلی و حقوق انسانی در زندان های مصر به قاهره بیان نموده ایم.

پیش تر کلاودیا روث معاون رئیس مجلس آلمان تأکید کرد: دستگاه قضائی مصر به مضحکه ای سیاسی برای دولت السیسی تبدیل شده است.

تلویزیون مصر روز دوشنبه از مرگ مرسی در جلسه دادگاه اطلاع داد و عامل فوت وی را سکته بیان کرد.

سازمان دیدبان حقوق بشر، مرگ مرسی را یک فاجعه ولی قابل پیش بینی خواند زیرا دولت مصر وی را از خدمات پزشکی کافی و حتی ملاقات با خانواده محروم نموده بود.

دادستانی مصردوشنبه شب بیان کرد که جواز دفن مرسی را صادر نموده است.

دربیانیه دادستانی مصر آمده است که پس از به خاتمه رسیدن آنالیز های پزشکی قانونی، دستور دفن جنازه رئیس جمهوری سابق صادر شده است ولی به نتایج این آنالیز ها اشاره ای نکرد.

رسانه های مصری نیز به نقل از شاهدان عینی بیان کردند که نیروهای امنیتی مصر، کمربندی امنیتی در اطراف مقبره های الوفاء و الامل در منطقه شهرک نصر در شمال شرق قاهره ایجاد کردند.

محمد مرسی عیسی العیاط مشهور به محمد مرسی متولد 17 اوت 1951، نخستین رئیس جمهوری کشور مصر پس از انقلاب سال 2011 بود. وی در 24 ژوئن 2012 با کسب 51.73 درصد آرای مردم به عنوان پنجمین رئیس جمهوری مصر و نخستین رئیس جمهوری این کشور پس از انقلاب انتخاب شد.

وی همچنین از سال 2000 تا 2005 میلادی نماینده مجلس کشور مصر بود، مرسی در 3 ژوئیه 2013 پس از ناآرامی های چند روزه و حالت بحرانی کشور، درپی کودتای توسط ارتش عزل و زندانی شد.

دادگاه جنایی مصر بعد از عزل مرسی وی را به جرم تحریک خشونت میان نیروهای امنیتی و معترضان به 20 سال زندان محکوم کر.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران برلین خواهان تحقیقات فوری و جامع درباره درگذشت مرسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برلین خواهان تحقیقات فوری و جامع درباره درگذشت مرسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید