سی ان ان از درگیری در پورتلند آمریکا به دلیل توئیت ترامپ اطلاع داد

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، پیغام توئیتری ترامپ در حمایت از گروه های راست افراطی به تقابل این گروه ها با گروه های چپ افراطی در شهر پورتلند در ایالت اورگون در آمریکا منجر شد.

سی ان ان از درگیری در پورتلند آمریکا به دلیل توئیت ترامپ اطلاع داد

به گزارش، به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، پیغام توئیتری ترامپ در حمایت از گروه های راست افراطی به تقابل این گروه ها با گروه های چپ افراطی در شهر پورتلند در ایالت اورگون در آمریکا منجر شد.

خبرنگار این شبکه تلویزیونی از پورتلند گزارش داد: پلیس شهر پورتلند دو گروه را از هم جدا کرد و مانع از گسترش درگیری ها شد. گروه های راست افراطی در اینجا حضور دارند. شمار زیادی از نیرو های پلیس در محل مستقر هستند.

پیغام توئیتری رئیس جمهور ترامپ سبب هیجان بیشتر تظاهرنمایندگان هم شده است. او در پیغامی توئیتری اعلام نموده است که میخواهد که گروه های ضد فاشیستی یا همان چپ افراطی را در فهرست گروه های تروریستی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: بسیاری از جهت های دسترسی شهر پورتلند و از جمله یکی از پل های اصلی شهر بسته شده است. پلیس با بستن این پل میخواهد که دو گروه را از همدیگر دور نگه دارد.

این موضوع سبب شده است که دو گروه رقیب در دو طرف رودخانه شهر مستقر شوند. تمام کوشش پلیس در جهت دور نگه داشتن دو گروه از همدیگر است. بیشتر این تجمعات در شهر پورتلند آرام بوده اند، اما پلیس اعلام نموده است که در تظاهرات امروز مواردی از خشونت مشاهده شده است.

تد ویلر شهردار پورتلند از پیغام توئیتری ترامپ در تروریست خواندن گروه های ضد فاشیستی حمایت ننموده است و آن را اقدامی خطرناک نامیده است.

در ادامه بخشی از اظهارات تد ویلر شهردار پورتلند پخش شد که وی گفت: من بر روی تحولات موجود تمرکز نموده ام. من به پیغامی که از واشنگتن منتشر شده است توجهی ندارم. قطعا این پیغام یاری نماینده نیست. این برای وضعیت ناپایدار کنونی بسیار خطرناک است. این پیغام ها یاریی به وضعیت کنونی پورتلند نمی کند.

خبرنگار در ادامه گفت: پلیس اعلام نموده است از بعضی تظاهرنمایندگان سلاح های سرد کشف نموده است.80 مامور پلیس در نقاط مختلف شهر مستقر شده اند. آن ها وضعیت موجود را زیر نظر دارند. آن ها کوشش مینمایند که دو گروه را از هم جدا نمایند. آن ها کوشش می نمایند که خشونت ها را به حداقل برسانند. شماری هم بازداشت شده اند.

وضعیت موجود مقامات پلیس و همچنین شهردار پورتلند را در وضعیت دشواری قرار داده است. اعضای گروه هایی که در اینجا حضور دارند از گروه های خشن محسوب می شوند. رئیس جمهور ترامپ در پیغام توئیتری خود به گروه های راست افراطی اشاره ای ننموده است. اما پلیس در هفته های اخیر شماری از اعضای گروه های راست افراطی را بازداشت نموده است.

خبرنگار گفت: فردی که این تجمع را سازماندهی نموده است فردی به نام جو بیگز است. او پیغام های خشونت باری در توئیتر خود منتشر نموده است. او درباره کشتن اعضای گروه های ضد فاشیستی سخن گفته است.

جو بیگز اعلام نموده است که اسلحه های ما آماده هستند. این موضوع سبب نگرانی شدید مقامات شهر پورتلند شده است.

این نگرانی وجود دارد که حوادثی همانند حوادث مرگبار سال 2017 شهر شارلوتس ویل در شهر پورتلند روی دهد. ما شاهد تظاهراتی مرگبار در آنجا بودیم. گروه های راست افراطی آن تظاهرات را شروع کردند. باگذشت زمان نگرانی درباره برخورد دو گروه در پورتلند رو به افزایش است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سی ان ان از درگیری در پورتلند آمریکا به دلیل توئیت ترامپ اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان از درگیری در پورتلند آمریکا به دلیل توئیت ترامپ اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید