شرایط ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام 12 میلیون تومانی کرونا

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، خبرنگاران:رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کار درباره نحوه دریافت وام 12 میلیون تومانی ویژه کارفرمایان آسیب دیده از کرونا شرح داد.

شرایط ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام 12 میلیون تومانی کرونا

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی به نقل از ایبِنا حامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ثبت نام کارفرمایان مشاغل آسیب دیده از کرونا برای دریافت وام 12 میلیون تومانی نوشت: کارفرمایان و خویش فرمایانی که پیامک تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا را دریافت کردند با ثبت نام در لینک kara.mcls.gov.ir از حمایت حداقل 12 میلیون تومانی بابت هر کارگر برخوردار خواهند شد.

شرایط ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونایی

بنا بر اطلاعیه اعلام شده تنها 13 رشته شغلی مشمول دریافت تسهیلات کرونایی هستند که عناوین آنها به شرح زیر است:

- مراکز فراوری و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها و اغذیه فروشی ها

- مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمان پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و خدماتی بین راهی، موزه ها و زائرسراها

- حمل ونقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی

- دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

- فراوری و توزیع پوشاک

- فراوری و توزیع کیف و کفش

- مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه

- مراکز باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی

- مراکز و مجتمع های فرهنگی- آموزشی، هنری و رسانه ای

- مراکز فراوری توزیع و فروش صنایع دستی

- آکادمی های رانندگی، آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و گرمابه ها

- موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه های درمانی و تشخیصی و آزمایشگاهی و پاراکلینیک ها فعال هستند.

کارفرمایان با ورود به سامانه کارای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی kara.mcls.gov.ir می توانند نسبت به ثبت نام و دریافت تسهیلات کرونایی برای کارگاه خود اقدام نمایند.

شرایط دریافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا از جمله سیاست های وزارت کار در راستای حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار است و براین اساس امکان بهره مندی از تسهیلات حمایتی کرونا برای 13 رسته شغلی که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند، فراهم شده است. بر این اساس کلیه صاحبان واحدهای کسب وکار خصوصی و تعاونی مشمول طرح (کارفرمایی و خویش فرمایی) که در رسته های 13گانه مصوب فعال و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند به شرط حفظ اشتغال موجود، می توانند تسهیلات مذکور را دریافت نمایند. در فرآیند ثبت نام و بهره مندی واحدهای کسب وکار از تسهیلات حمایتی، وزارت کار با هماهنگی دستگاه های اجرایی به یک میلیون واحد مالی آسیب دیده از کرونا که 3 میلیون شاغل بیمه شده در آنها مشغول کار بوده اند، پیامک ارسال نموده است و کارفرمایان به محض دریافت پیامک براساس کد ملی خود وارد سامانه شدند و فرآیند ثبت نام و ارائه مشخصات اولیه را دنبال کردند، پس از این مرحله، اطلاعات ثبت شده به بانک های عامل ارسال و پرداخت تسهیلات شروع می گردد.

میزان وثایق برای دریافت این وام به چه صورت است؟

برای تسهیلات 12و 16میلیون تومانی ارائه سفته امضای شده متقاضی کفایت می نماید. برای تسهیلات 12تا48میلیون ارائه سفته و معرفی یک ضامن به بانک کفایت می نماید. برای دریافت تسهیلات 48تا120 میلیون تومانی ارائه سفته و دو ضامن ضروری است. برای دریافت تسهیلات 120تا180میلیون تومانی به جز سفته باید سه ضامن به بانک معرفی گردد. برای دریافت تسهیلات بالاتر از 180میلیون تومان به جای ضامن باید ضمانت های صندوق ضمانت توسعه تعاون به بانک ارائه گردد. مبلغ سفته هایی که دریافت نماینده تسهیلات باید به بانک ارائه کند معادل یک و نیم برابر اصل و سود تسهیلات است. همچنین علاءالدین ازوجی، مدیرکل سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار درباره ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده شرح داد: مبلغ 50 هزار میلیارد تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونا تخصیص یافته است و تا به امروز 18 هزار کارفرما و فعال مالی برای دریافت این تسهیلات ثبت نام نموده اند. مدیرکل سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت:13 عنوان شغل و فعالیت مالی در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir بارگذاری شده است و همه صاحبان این مشاغل و زیرمجموعه های آن می توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام نمایند. مدیرکل سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت: نزدیک به 3 میلیون شاغل بیمه شده در بیش از یک میلیون واحد مالی آسیب دیده مشغول به کار بوده اند که در صورت تایید اطلاعات و استمرار اشتغال، به ازای هر نفر بیمه شده 12 میلیون تومان وام پرداخت خواهد شد. در واحد هایی که به اجبار تعطیل شده باشند این رقم 16 میلیون تومان خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "شرایط ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام 12 میلیون تومانی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام 12 میلیون تومانی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید