شرکت آمازون 100 هزار کارمند جدید استخدام می کند، کسب و کار سکه به خاطر شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، پس از بحران کرونا، شرکت آمازون به دلیل افزایش شدید خریدهای آنلاین با مشکل تاخیر در ارسال خریدها به منزل مشتریان روبرو شده است.

شرکت آمازون 100 هزار کارمند جدید استخدام می کند، کسب و کار سکه به خاطر شیوع کرونا

در حالی که کسب و کار هزاران شرکت کوچک و بزرگ در سرتاسر جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت صدمه دیده و در آستانه ورشکستگی قرار گرفته، اما شرکت آمریکایی آمازون اعلام کرده به دلیل افزایش چشمگیر خریدو فروش آنلاین پس از بحران کرونا ، 100 هزار کارمند جدید استخدام می کند.

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی به نقل از وب سایت رادیو ملی آمریکا (NPR)، شرکت آمازون که بزرگ ترین شرکت خریدو فروش آنلاین جهان با بیش از 750 هزار کارمند است، گفت در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش سفارش های خرید آنلاین مشتریانش، دستمزد کارمندان خود را در ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا به ترتیب ساعتی 2 دلار، 2 یورو و 2 پوند افزایش می دهد.

عکس آرشیوی/ یکی از انبارهای کالای شرکت آمازون در آمریکا/ گتی ایمجز

سخنگوی شرکت آمازون گفته این افزایش پرداخت تا پایان ماه آوریل است و به محض عادی شدن اوضاع حقوق های این شرکت به همان میزان 15 دلار برای هر ساعت کار خواهد رسید.

همچنین این شرکت از جذب 100 هزار کارمند جدید برای پوشش سفارشات خرید آنلاین خبر داده است. بنا بر اعلام شرکت آمازون این شرکت اولویت استخدام موقت را به افرادی می دهد که در اثر بحران ویروس کرونا از شرکت های گردشگری و رستوران ها و.. تعدیل شده اند.

پس از بحران شیوع کرونا شرکت آمازون که بیش از 150 میلیون مشترک ثابت در سراسر جهان دارد، به دلیل افزایش شدید خریدهای آنلاین با مشکل تاخیر در ارسال خریدها به منزل مشتریان روبرو شده است و به همین خاطر در صدد است با استخدام 100 هزار کارمند جدید، این مشکل را حل نماید.

مالک و رییس هیات مدیره شرکت آمازون، جف بزوس کارآفرین آمریکایی و ثروتمندترین فرد جهان است که ثروت او بیش از 100 میلیارد دلار برآورد می شود. دفتر مرکزی شرکت آمازون در شهر سیاتل مرکز ایالت واشنگتن در شمال غرب ایالات متحده آمریکاست که این ایالت کانون شیوع ویروس کرونا در آمریکاست.

اخیرا کارمندان شرکت آمازون با ارسال نامه ای سرگشاده به جف بزوس ضمن انتقاد از سختی و فشار زیاد کار از او خواسته اند ضمن افزایش حقوق کارمندان به موضوع بهداشت و مراقبت های لازم برای عدم شیوع ویروس در محیط کاری آمازون و بین کارمندان توجه بیشتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان ماند

اعتراضات گسترده فعالان محیط زیست علیه آمازون در جمعه سیاه

تلاش آمازون برای فرار مالیاتی

کمک 10 میلیارد دلاری ثروتمندترین فرد جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی

منبع: عصر ایران

به "شرکت آمازون 100 هزار کارمند جدید استخدام می کند، کسب و کار سکه به خاطر شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت آمازون 100 هزار کارمند جدید استخدام می کند، کسب و کار سکه به خاطر شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید