جایگاه کفاشیان، بهاروند، طالقانی، اصفهانیان به چه کسانی می رسد؟

با قوت یافتن کناره گیری افراد بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از سمت هایشان این پرسش جدی مطرح شده که چه کسانی برای جانشینی آنها در دسترس هستند.

جایگاه کفاشیان، بهاروند، طالقانی، اصفهانیان به چه کسانی می رسد؟

گزینه های جانشینی اعضای بازنشسته هیات رئیسه

با قوت یافتن کناره گیری افراد بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از سمت هایشان این پرسش جدی مطرح شده که چه کسانی برای جانشینی آنها در دسترس هستند و گزینه های جانشینی این مدیران چه افرادی خواهند بود؟

واضح است با اجرای این قانون در فدراسیون فوتبال، انتخاب فردی شایسته و با تجربه در برخی از پست ها با مشکل زیادی روبروروخواهد شد. به خصوص پست های مهم و حساس که نیازمند حضور فردی با تجربه و آشنا و با قوانین بین اللملی است. باید دید رییس فدراسیون فوتبال در فاصله کمتر از دو ماه مانده به آغاز رقابت های جام ملت های آسیا با چه تصمیمانی بازوهای اجرایی و تصمیم گیر خود را تقویت می نماید. تصمیماتی که او را در راه رسیدن به قهرمانی آسیا یاری کند.

اواخر هفته گذشته شاهد استعفای محمدرضا ساکت از پست دبیرکلی فدراسیون فوتبال بودیم. بلافاصله بعد از این تغییر با حکم مهدی تاج ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست دبیرکلی معرفی گردید تا کارهای اجرایی فدراسیون با خللی رو به رو نگردد. اما طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال ابراهیم شکوری به علت اینکه در کارنامه خود 10 سال سابقه مدیریت فوتبالی ندارد نمی تواند به عنوان دبیرکل انتخاب شده و نهایت تا 3 ماه عهده دار این پست است. از آنجایی که دبیرکلی مهم ترین بازوی اجرایی فدراسیون است باید فردی برای انتخاب گردد تا علاوه بر داشتن تجربه کافی شامل قانون بازنشستگی هم نگردد. با این حال از گزینه های مختلفی برای تصدی این پست نام برده می گردد. از احمدرضا براتی گرفته که در حال حاضر عضو کمیته وضع قوانین فدراسیون است تا شهاب الدین عزیزی خادم که خود از جمله کاندیده های کسب ریاست فدراسیون در دوره های قبل بوده است. هم چنین از بازگشت علیرضا اسدی، مدیرعامل کنونی تراکتورسازی و دبیرکل سابق فدراسیون هم خبرهایی منتشر شده است. در نهایت باید دید مهدی تاج چه تصمیمی اتخاذ می نماید. به دلیل اینکه دبیرکلی تنها پست مهمی است که رییس فدراسیون در انتخاب آن اختیار تام دارد.

یکی دیگر از اعضای مهم فدراسیون که شامل قانون بازنشستگی می گردد، علی کفاشیان است. فردی که همزمان ریاست کمیته فوتسال و نایب رییسی اول را بر عهده دارد. در خصوص پست نایب رییس مهدی تاج نمی تواند فردی را به طور قطعی به عنوان جایگزین معرفی کند. در این صورت مجمع فوق العاده فدراسیون تشکیل شده و پس از آنالیز کاندیده های موجود نایب رییس اول انتخاب می گردد. اما شرایط در کمیته فوتسال متفاوت است. رییس این کمیته با نظر مستقیم تاج انتخاب می گردد. اما با نگاهی که به اعضای هیئت رییسه کمیته فوتسال در سایت رسمی فدراسیون می اندازیم تنها به نام علی کفاشیان برخورد می کنیم. موضوعی که انتخاب جایگزین برای آن را با ابهاماتی رو به رو می نماید. از طرفی آلترناتیو همیشگی فوتسال یعنی عباس ترابیان هم جز افراد بازنشسته است و دیگر اجازه فعالیت ندارد. کاظم سلیمانی، نایب رییس کمیته فوتسال هم جز افراد بازنشسته است و باید از پست خود خداحافظی کند. در حال حاضر فرد جوان و با تجربه ای برای تصدی کمیته فوتسال وجود ندارد و به احتمال فراوان باید شاهد حضور فردی غیر مرتبط با فوتسال در سمت ریاست این کمیته باشیم.

دیگر مدیری که از ساختمان سئول رفتنی می گردد، فریدون اصفهانیان رییس کمیته داوران است. رییس زنجانی چهار شغله که به ریاست کمیته شورای شهر زنجان، ریاست هیئت فوتیال زنجان و هم چنین عضویت در شورای شهر زنجان را در کارنامه دارد. با رفتن او از کمیته داوران، گزینه های جوان و با تجربه زیادی برای تصدی این پست وجود دارد. از داوود رفعتی که به تازگی ریاست دپارتمان داوری را به عهده گرفته تا راهنمایی ممبینی، داور اسبق فوتبال ایران که عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال است. علاوه بر این دو افراد زیادی مانند حسن کافرانی فر و محسن ترکی هم افراد متخصص و جوان در برای به کارگیری در این پست خواهند بود.

حیدر بهاروند هم بعد از اجرای این قانون با ریاست سازمان لیگ خداحافظی می نماید. طبق رییس سازمان لیگ هم توسط مجمع فدراسیون فوتبال انتخاب می گردد. دراین بین کاندیده هایی مطرح می شوند و پس از برگزاری انتخابات رییس جدید سازمان لیگ انتخاب می گردد. با این حال و به احتمال فراوان تا برگزاری مجمع فوق العاده سرپرستی از سوی تاج برای این ارگان انتخاب می گردد تا کارها را پیش ببرد. از اعضای هیئت رییسه سازمان لیگ هم منصور قنبرزاده و هوشنگ نصیرزاده شامل قانون بازنشستگان می شوند و باید از پست خود کنار روند.

3-670

منبع: ایران ورزشی

به "جایگاه کفاشیان، بهاروند، طالقانی، اصفهانیان به چه کسانی می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگاه کفاشیان، بهاروند، طالقانی، اصفهانیان به چه کسانی می رسد؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید