ضرر آلومینیومی ها از جنگ تجاری جهانی

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، مدیرعامل شرکت تولیدکننده آلومینیوم آلکوا هشدار داد تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین تأثیر منفی روی قیمت های جهانی آلومینیوم گذاشته و به صنعت آلومینیوم آسیب می زند.

ضرر آلومینیومی ها از جنگ تجاری جهانی

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، روی هاروی، مدیرعامل آلکوا در کنفرانس فلزات، معدنکاری و فولاد جهانی بانک امریکا مریل لینچ در بارسلون اسپانیا اظهار کرد: ما بر این باوریم که تعرفه ها منطقی نیستند. سهمیه ها غیرقابل اجرا هستند. تمامی این ابهامات بدون تردید روی قیمت گذاری آلومینیوم تأثیر منفی می گذارد.

مدیرعامل آلکوا اظهار داشت که قیمت های آلومینیوم در بازار فلزات لندن سال جاری به حدود 1800 دلار در هر تن رسیده است با این حال تا اواسط هفته جاری حدود 25 دلار بالاتر بود.

شرکت آلکوا که در کوشش برای نهایی کردن مذاکرات دستمزد با اتحادیه کارگران فولادسازی بوده است، اذعان کرد که از وضع تعرفه ها روی واردات چین و سایر کشورها که سال گذشته توسط دولت ترامپ انجام گرفت، تا حدودی سود برده است.

به گفته ویلیام اوپلینگر، نایب رئیس و مدیراقتصادی آلکوا، این شرکت از تعرفه های دولت آمریکا روی واردات محصولات مشابه خارجی، سالانه حدود 100 میلیون دلار سود می برد.

اما مدیرعامل آلکوا گفت: اگرچه ما سود می بریم و نتیجه اقتصادی خوبی داریم با این حال نسبت به حمایت از ظرفیت هزینه بالا نگران هستیم زیرا رشد محصولات نیمه ساخته و نهایی چین ادامه دارد و این امر ممکن است روی فراوریکنندگان آمریکایی تأثیر منفی داشته باشد.

شرکت آلکوا که در کانادا چندین کارخانه فلزات از جمله سه کارخانه ذوب آلومینیوم دارد، ابراز امیدواری کرد که فلزات فراوری کانادای این شرکت بدون متحمل شدن تعرفه بالای واردات، به آمریکا وارد گردد.

بر اساس گزارش پلاتس، هاروی اظهار کرد که رشد تقاضا برای آلومینیوم در سطح جهانی مطلوب بوده و این فلز سال جاری دچار کمبود عرضه می گردد.

مذاکرات تجاری هفته گذشته پس از این که چین پیشنهاد کرد پیش نویس توافق نامه مورد بازنگری قرار گیرد به مانع برخورد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پکن را متهم کرد با بی اعتنایی به تعهدات اولیه در طول ماه ها مذاکره، خلاف وعده خود عمل نموده است و دستور داد تعرفه 200 میلیارد دلار واردات چینی از 10 به 25 درصد افزایش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضرر آلومینیومی ها از جنگ تجاری جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر آلومینیومی ها از جنگ تجاری جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید