مشاغل و اقشار آسیب پذیر در زمان کرونا سریعا شناسایی و حمایت شوند

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، خبرنگاران/مازندران رئیس مجمع نمایندگان مجلس مازندران گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل تحت تاثیر این امر قرار گرفتند و با مسائل عدیده ای روبرو شدند که دولت باید سریعا نسبت به شناسایی مشاغل و اقشار آسیب پذیر اقدامات لازم را انجام دهد و به وسیله بانک ها و یاری های معیشتی از این اقشار حمایت کند تا آن ها مجبور به تردد در سطح شهر یا بین شهری نباشند.

مشاغل و اقشار آسیب پذیر در زمان کرونا سریعا شناسایی و حمایت شوند

علی محمد شاعری در گفت وگو با وبلاگ اخبار تکنولوژی با اشاره به اعمال محدودیت ترافیکی جدید در سطح کشور و ممانعت از ورود و خروج غیربومی ها به شهرها به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا که از بامداد آدینه هشتم فروردین ماه جاری اجرایی شد، اظهار کرد: این اقدام بسیار بجا و صحیح اما دیرهنگام بود چراکه این اقدام باید از همان زمانی که موج اول شیوع ویروس کرونا در سطح ایران به وجود آمده بود، وضع و اجرایی می شد که البته در این شرایط بحرانی هر جا جلوی ضرر را بگیرید، منفعت است.

وی بار دیگر با اشاره به توصیه های مطرح شده برای قرنطینه شهرهای آلوده تاکید نمود: اکنون هم باید همه مردم و مسئولان از طرح فاصله گذاری اجتماعی حمایت نمایند.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس گفت: هدف اصلی اجرای طرح محدودیت ترافیکی و ممانعت از ورود و خروج غیربومی ها به شهرها، ایجاد فاصله اجتماعی است که در نیمه دوم تعطیلات نوروزی اجرایی می گردد و این اقدام بسیار سنجیده و احتیاجمند سختگیری در اجرای دقیق این طرح توسط دستگاه های مسئول و نیز مستلزم همکاری همه جانبه مردم است.

شاعری گفت: دولت، نیروهای انتظامی، دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی همه باید در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه شهرها، سختگیرانه و با جدیت به وظیفه خود عمل نمایند و مردم نیز باید فاصله اجتماعی را رعایت نمایند و در خانه بمانند.

وی تاکید نمود: در این شرایط بحرانی باید یکبار برای همواره تصمیم بگیریم که بیماری کرونا را با عزم ملی شکست دهیم چراکه کرونا یک بیماری غیرقابل کنترل نیست بلکه می توان با در خانه ماندن و خودقرنطینگی زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان مجلس مازندران توضیح داد: تک تک مردم باید فاصله خود را بین اعضای خانواده، بستگان و با افراد جامعه تا حد امکان بیشتر نمایند که با انجام این فاصله اجتماعی در واقع حقوق شهفرایندی را رعایت نموده اند و قطعا شکست دادن بیماری کرونا احتیاجمند تداوم همکاری مردم و حمایت همه جانبه اقشار مختلف جامعه است.

شاعری گفت: بعضی صاحبان مشاغل مانند مغازه دارها و کسبه، صاحبان کارگاه های کوچک، بخش خصوصی و فراوری نمایندگان در شرایط شیوع ویروس کرونا بسیار آسیب پذیر هستند و با مسائل عدیده ای روبرو شدند که قطعا احتیاجمند حمایت بیشتری از سوی دولت هستند و حتما دولت باید سریعا نسبت به شناسایی مشاغل و اقشار آسیب پذیر اقدامات لازم را انجام دهد و به وسیله بانک ها و یاری های معیشتی از این اقشار حمایت کند تا آن ها مجبور به تردد در سطح شهر یا بین شهری نباشند.

وی اضافه نمود: طبق آماری که از مسئولان مربوطه مازندران دریافت کردم در چند روز اخیر در بیمارستان های این استان میزان افراد بهبود یافته از کرونا که ترخیص شدند بیشتر از میزان بستری شده های جدید بوده است که این امر نشان دهنده فرایند کاهشی بیماری کرونا در مازندران است و از مردم می خواهیم که همچنان به خود قرنطینگی ادامه دهند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا به طور کامل قطع گردد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با بیان اینکه مردم مازندران همکاری بسیاری خوبی در بحث پیشگیری از شیوع کرونا داشتند و اقدامات داوطلبانه بسیاری در این زمینه انجام دادند، گفت: در حال حاضر مسافرت های نوروزی به استان مازندران در مقایسه با پیش از عید نوروز کاهش پیدا نموده است و اکثریت مردم توصیه های پزشکی و محدودیت های ترافیکی را رعایت می نمایند که این اقدام بسیار سنجیده و نشانه بلوغ اجتماعی مردم است و همچنین نشان می دهد که وزارت بهداشت به وظیفه خود به خوبی عمل می نماید.

شاعری با تاکید بر اینکه مردم باید شکیبا باشند و همچنان در خانه بمانند و فقط برای انجام کارهای ضروری از خانه خارج شوند، اعلام کرد: ایجاد یک فاصله مطمئن با همنوعان و افراد جامعه یک تکلیف شهفرایندی است که باید در چنین شرایطی، رعایت حقوق شهفرایندی را از مردم بیش تر ببینیم.

وی عنوان نمود: دولت همچنان باید نسبت به توزیع امکانات بهداشتی و درمانی مانند ماسک، دستکش، مواد ضد عفونی نماینده و دارو اقدام لازم را به عمل آورد تا نگرانی و دغدغه مردم کاهش یابد.

رئیس مجمع نمایندگان مجلس مازندران اظهار کرد: بعضی مراکز درمانی در سطح استان مازندران مانند شهرستان گلوگاه روز آدینه هشتم فروردین ماه جاری به بنده گزارش دادند که به چند دستگاه اکسیژن ساز احتیاج دارند که این موضوع را به وسیله وزارت بهداشت پیگیری کردم و قول دادند که در سریع ترین زمان ممکن هر گونه کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی مراکز درمانی و بیمارستان های استان مازندران را تامین نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مشاغل و اقشار آسیب پذیر در زمان کرونا سریعا شناسایی و حمایت شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاغل و اقشار آسیب پذیر در زمان کرونا سریعا شناسایی و حمایت شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید