مشاور اسد: ترکیه به بندهای توافق آستانه پایبند نبوده است

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، مشاور رئیس جمهور سوریه بامداد شنبه در مصاحبه ای گفت که ترکیه به بندهای توافق آستانه پایبند نبوده و پست های دیده بانی را به مراکزی برای انتقال اسلحه و اشغال بخشی از سرزمین سوریه تبدیل نموده بود.

مشاور اسد: ترکیه به بندهای توافق آستانه پایبند نبوده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار تکنولوژی، بثینه شعبان مشاور رئیس جمهور سوریه بامداد شنبه گفت که ترکیه در مرحله اخیر نشان داد که با تروریست ها همراه بوده و به مسلح کردن آنها می پردازد.

وی که با شبکه خبری المیادین مصاحبه می کرد، اضافه نمود: ترکیه به بندهای توافق آستانه پایبند نبوده و پست های دیده بانی را به مراکزی برای انتقال اسلحه و اشغال بخشی از سرزمین ما تبدیل کرد.

مشاور رئیس جمهور سوریه اضافه نمود که پست دیده بانی ترکیه در مورک تحت محاصره قرار داشته و ارتش سوریه این توانایی را دارد که این پست مراقبت و تروریست ها را از بین ببرد.

شعبان اضافه نمود:پست های دیده بانی ترکیه و جبهة النصرة به مبادله اسلحه می پردازند و به اشغال سرزمین ما پرداخته و علیه ملت سوریه به جنایت می پردازند.

تحرکات ترکیه از زمان حمله ارتش سوریه به یک کاوان نظامی ترکیه در ادلب و محاصره یک پست دیده بانی این کشور در سوریه افزایش یافته است.

وزارت دفاع ترکیه حمله هوایی به کاروان یاری های نظامی خود به تروریست های سوری را محکوم نموده و آن را خلاف توافقات و مذاکرات با روسیه دانست. این در حالی است که کاروان نظامی مذکور که شامل تجهیزات نظامی سنگین می شد قرار بود به دست تروریست های گروه جبهة النصره در خان شیخون در جنوب استان برسد. (جزئیات بیشتر)

علی رغم ادعای ترکیه مبنی بر اینکه این کاروان برای تجهیز پست دیدبانی این کشور در منطقه کاهش تنش ادلب اعزام شده، اما مرکز مستندسازی سوریه می گوید کاروان مذکور بدون آنکه وارد جاده حلب دمشق گردد، مستقیم راستا شهرک سراقب را در پیش گرفت تا از آنجا به شهر خان شیخون برود که ارتش سوریه هفته پیش آن را محاصره کرد و پیروز شد پس از پنج سال وارد آن گردد.

از زمان لغو آتش بس (14 مرداد ماه) در حماه و ادلب که به خاطر اقدامات تروریست ها و گروههای مورد حمایت ترکیه صورت گرفت تا کنون، ارتش سوریه پیروز شده کنترل 30 منطقه را به دست گیرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مشاور اسد: ترکیه به بندهای توافق آستانه پایبند نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور اسد: ترکیه به بندهای توافق آستانه پایبند نبوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید