کشف یک پروتئین طبیعی برای کاهش وزن

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، محققان مرکز سرطان جرج تاون آمریکا دریافتند تجلی اجباری این پروتئین در موش های آزمایشگاهی چاق، کاهش چشمگیری را در تراکم چربی شان علیرغم آمادگی ژنتیکی شان برای خوردن در هر زمانی نشان داد.

کشف یک پروتئین طبیعی برای کاهش وزن

به گفته محققان، پروتئین FGFBP3، یا به اختصار BP3، می تواند درمان جدیدی را برای بازگشت اختلالات مرتبط با سندروم متابولیک نظیر دیابت نوع2 و بیماری کبد چرب، ارائه دهد.

آنتون ولشتاین، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما دریافتیم 8 درمان BP3 در طول 18 روز برای کاهش میزان چربی در موش های چاق تا یک سوم کافی بود.

به گفته پژوهشگران، از آنجائیکه BP3 یک پروتئین طبیعی است و نه یک داروی مصنوعی، آزمایشات بالینی BP3 انسان می تواند بعد از دوره نهایی مطالعات پیش بالینی شروع گردد.

درمان ها موجب کاهش شماری از اختلالات مرتبط با چاقی در موش ها نظیر قندخون بالا که غالبا با دیابت مرتبط است، شد و چربی موجود در کبد چرب شان را از بین برد.

طبق نتایج این مطالعه، BP3 متعلق به خانواده FGF (فاکتور رشد فیبروبلاست) پیوندیافته با پروتئین ها (BP) است.

FGFها در ارگانیسم های بیشمار از کرم ها گرفته تا انسان یافت می شوند و در طیف وسیعی از فرایندهای بیولوژیکی نظیر تنظیم رشد سلول، بهبود زخم ها و واکنش به جراحت و آسیب دخیل هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشف یک پروتئین طبیعی برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک پروتئین طبیعی برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید