ادبیات

روایت بهروز افخمی از تغییر پایان شوکران با انتخاب هدیه تهرانی

در بیستمین قسمت از فصل جدید برنامه نقد سینما علاوه بر آسیب شناسی تصویر نوجوانان در سینمای ایران، بهروز افخمی به طرح نکاتی درباره تغییر پایان بندی فیلم سینمایی شوکران پرداخت.

2 دی 1399

خبرنگاران برنامه های هفته ملی کودک گیلان در بستر فضای مجازی برگزار می گردد

رشت - خبرنگاران - مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان گیلان از برگزاری برنامه های هفته ملی کودک در بستر فضای مجازی در این استان اطلاع داد.

15 آبان 1399

مجموعه داستان مرگ در جنگل تجدید چاپ شد

مجموعه داستان مرگ در جنگل شامل 26 داستان کوتاه از 25 نویسنده مشهور به چاپ پنجم رسید.

6 شهریور 1399

مومنی شریف از تبار رجال صدقوا و از جنس رسولا من انفسهم بود

حمید حسام طی یادداشتی گفت: مومنی شریف از تبار رجال صدقوا است که همواره بر پیمان ما عاهدوا الله علیه ثابت مانده و این سرمایه بزرگ و عقبه گران سنگ هرگز نگذاشته که در روزمرّگی و روزمرگی بماند.

31 مرداد 1399

کرونا تمرکزم را بر داستان های شاهنامه بیشتر کرد

محمدرضا یوسفی در گفت وگو با خبرنگاران ، درباره این روزهایش گفت: شیوع ویروس کرونا در من ترسی ایجاد کرد و با خود گفتم تا عمری هست باید مجموعه رمان های شاهنامه برای بچه ها و نوجوانان را به پایان برسانم و از فرصت خودقرنطینگی استفاده کردم و روی این کتاب ها...

30 تیر 1399

مسابقه مشاعره آنلاین برای بچه ها

به گزارش خبرنگاران ، بر اساس خبر رسیده، به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، مسابقه مشاعره آنلاین ویژه بچه ها و نوجوانان در روز بیست و پنجم اردیبهشت ماه توسط دپارتمان کودک و نوجوان مجتمع فنی تهران برگزار می گردد که مهلت...

5 تیر 1399

انتشار سه مجموعه شعر سپید جدید توسط نشر چشمه

به گزارش خبرنگاران، سلام، این جا ایران است سروده افشار رئوف است. این کتاب 45 قطعه شعر کوتاه سپید را شامل می گردد.

30 خرداد 1399

درس گفتارهای عبدالعلی دست غیب منتشر شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، در این کتاب به بحث های ادبی، فلسفی و نقد پرداخته شده است. کتاب جدار شیشه ای با روشی سقراطی، پرسش و پاسخ هایی را موجب می شود که گاهی به جوابی قطعی نمی رسند.

19 خرداد 1399

برپایی نمایشگاه هنری مجازی برای مقابله با کرونا در تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برپایی نمایشگاه مجازی آثار هنرمندان استان برای مقابله با بیماری کرونا در تبریز خبر داد.

7 اردیبهشت 1399

انتشار روایت تصویری سعید کیایی از مجالس روضه زنانه تهران

به گزارش خبرنگاران، تازه ترین کتاب سعید کیایی عکاس، نویسنده و پژوهشگر در قالب مجموعه ای از تصاویر وی از روضه های زنانه با عنوان دهم ماه منتشر شد.

26 فروردین 1399

مشکل حذف شاملو و فروغ نیست

زهیر توکلی با بیان این که کتاب های درسی خیلی ضعیف هستند، مشکل را ساختار نظام آموزشی می داند و نیاوردن شعر شاملو و فروغ در این کتاب ها را حاشیه ای عنوان می کند که برجسته شده است.

17 دی 1398

چند انتصاب و معرفی نامزدهای چند جایزه داخلی و خارجی

خبرنگاران - گروه فرهنگ: اولین هفته مردادماه سال جاری، هم مانند چند هفته گذشته، در زمینه ادبیات و نشر، هفته ای کم خبر است و اتفاقات تکان دهنده چندانی را در خود جا نداده است.

20 آذر 1398

اگر نمی توانید بخوابید، چه کار کنید؟

برترین ها: خیلی از افراد هر شب با بیخوابی دست و پنجه نرم می نمایند و بیشتر اوقات تا ساعاتی از نیمه شب در رختخواب این پهلو به آن پهلو می شوند بلکه بالاخره خواب شان ببرد. آیا وقتی واقعا خواب تان نمی برد باید با خودتان کلنجار بروید؟

27 آبان 1398

تحریم حقوق بشری وضع نمایند، برجام را کنار می گذاریم

منصور حقیقت پور در تبادل نظر با خبرنگاران، با اشاره به صدور دو قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان در کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: این اقدام کاملاً مسخره بود و ما نیز به آن خندیدیم که عربستان یا کانادا بخواهند علیه ما درباره حقوق بشر صحبت...

24 آبان 1398

راه ابریشم زمینه توسعه فرهنگی ایران را فراهم کرده است

نماینده ایران در پروژه راه ابریشم یونسکو گفت: راه ابریشم علاوه بر تجارت و مبادلات کالاها، بستر سفر های عرفانی و تعاملات زبانی ملل مختلف بوده که باعث توسعه فرهنگی ایران شده است.

14 آبان 1398

جدیدترین فیلم های سینمایی جهان اینجاست (79)

خبرنگاران - ترجمه از سولماز محمودی: کیث کیمبل، از وب سایت متاکریتیک هر هفته آخرین اخبار، آپدیت ها، تریلرها و مطالب مربوط به فیلم های سینمایی که قرار است در طول ماه های آینده روی پرده سینماهای جهان بروند را گردآوری و منتشر می کند. متاکریتیک وب سایتی تجاری...

11 مرداد 1398

حامی مالی تازه برای جایزه ادبی بوکر ، نویسنده زندگینامه سر الکس

یک ماه پس از انتشار خبر پایان همکاری گروه تجاری من، یک زوج نیکوکار فعال در سلیکیون ولی آمریکا برای پنج سال مسئولیت حمایت مالی از جایزه معتبر ادبی من بوکر را بر عهده گرفتند.

31 خرداد 1398

آنالیز شعر فاطمی در شناسنامه صبح رادیو فرهنگ

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، امشب شب 13 جمادی الاول به روایتی شهادت حضرت زهرا(س) است و گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ ویژه برنامه ای را به این مناسبت فراوری نموده است که ساعت 20:30 از این شبکه رادیویی پخش خواهد شد.

8 خرداد 1398