شروع سبز و انتها قرمز بورس؛ شاخص از فتح قله دو میلیونی بازماند

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی، خبرنگاران: شاخص بورس که در ساعات ابتدایی ساعات روندی صعودی داشت و به مرز یک میلیون و 960 هزار واحد نیز رسید در ساعات میانی و پایانی روندی کاهشی به خود گرفت؛ به طوری که تا مرز یک میلیون و 938 هزار واحد کاهش یافت.

شروع سبز و انتها قرمز بورس؛ شاخص از فتح قله دو میلیونی بازماند

به گزارش وبلاگ اخبار تکنولوژی به نقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با 14 هزار و 129 واحد کاهش به رقم یک میلیون و 938 هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز 3069 واحد کاهش یافت و رقم 506 هزار و 677 واحد را ثبت کرد.

معامله گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش 133 هزار و 488 میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و سایپا، پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی این بازار گذاشتند.

فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، گروه پتروشیمی س . ایرانیان، بانک تجارت و پالایش نفت بندرعباس نمادهای پربیننده امروز بورس بودند.

شاخص کل فرابورس نیز با 103 واحد کاهش رقم 20 هزار و 101 واحد را ثبت کرد. معامله گران این بازار 725 هزار معامله انجام دادند که 58 هزار و 606 میلیارد ریال ارزش داشت.

سنگ آهن گوهر زمین، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل پتروشیمی مارون، سهامی ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

نمادهای پربیننده این بازار از سهامی ذوب آهن اصفهان، بانک دی، پتروشیمی تندگویان، سیمان لار سبزوار، س. توسعه و عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و هتل پارسیان کوثر تشکیل شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "شروع سبز و انتها قرمز بورس؛ شاخص از فتح قله دو میلیونی بازماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع سبز و انتها قرمز بورس؛ شاخص از فتح قله دو میلیونی بازماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید