فرهنگ و هنر

راه ابریشم زمینه توسعه فرهنگی ایران را فراهم کرده است

نماینده ایران در پروژه راه ابریشم یونسکو گفت: راه ابریشم علاوه بر تجارت و مبادلات کالاها، بستر سفر های عرفانی و تعاملات زبانی ملل مختلف بوده که باعث توسعه فرهنگی ایران شده است.

14 آبان 1398

پیکر جوانروح سینما و تلویزیون در خانه ابدی آرام گرفت

به گزارش خبرنگاران، در این مراسم دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، عوامل سینما و هنرمندانی چون کیومرث پوراحمد، فریبرز عرب نیا، داوود میرباقری، محمد آلادپوش، حسن فتحی، حسین جعفریان، حسن پورشیرازی، رضا توکلی، فرشته طائرپور، سید ضیاءالدین...

11 آبان 1398

حمام و فاضلاب شهری دوره سلجوقی از زیر خاک شهر ری بیرون آمد

عملیات گودبرداری یک آپارتمان در مرکز شهرری منجر به کشف آثار و فضای معماری دوره سلجوقی شد .

10 آبان 1398

استقلال-پرسپولیس؛ سلام سرخ و آبی پاییز به فوتبال ایران

داربی شماره 90 تابستان گرم 98 را به پاییز هزار رنگ وصل می نماید؛ تابستانی که یادمان نمی رود چگونه در آن دو طرفدار فوتبال برای همواره از تیم های محبوبشان خداحافظی کردند. این داربی برای اینکه کمی، فقط کمی سرخوشمان کند کار سختی دارد.

4 آبان 1398

اولین هتل 5ستاره اردبیل در سفر رئیس جمهوری کلنگ زنی می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از کلنگ زنی اولین هتل پنج ستاره اردبیل در سفر رئیس جمهوری اطلاع داد.

30 مهر 1398

سومین دوره توانمندسازی تشکل های مردم نهاد در بندرعباس برگزار می شود

معاون گردشگری هرمزگان گفت: سومین دوره توانمند سازی تشکل های مردم نهاد در بندرعباس برگزار می شود.

24 مهر 1398

فروش 10 میلیارد ریالی صنایع دستی گلستان در نمایشگاه تهران

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گلستان از فروش نزدیک به 10 میلیارد ریالی هنرمندان استان در سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران خبر داد.

22 مهر 1398

آخرین جزییات از تبدیل میدان امام خمینی (ره) به میدان امام حسین (ع)، توپخانه هفت تیر می گردد؟

مدیریت شهری با احداث میدان گاه (پلازای شهری) در گسترش عرصه عمومی پایتخت برای شهروندان سعی دارد، اما عواقب ناشی از اجرای آن موجب شد مردم عطای آن را به لقایش ببخشند.

15 مهر 1398

جلسه هماهنگی دهمین نمایشگاه پارس شیراز برگزار گردید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: حمل و نقل از ارکان اصلی صنعت گردشگری است و در این سیستم، حمل و نقل هوایی با ایجاد امکانات دسترسی آسان و سریع سهم به سزایی از جا به جایی گردشگران و رونق جهانگردی را به خود اختصاص داده است.

14 مهر 1398

ورود جدی آتش نشانی به موضوع ایمنی کافی شاپ ها و رستوران ها

سازمان آتش نشانی تهران از ورود جدی این سازمان به وضعیت ایمنی کافی شاپ ها و رستوران ها اطلاع داد.

8 مهر 1398

مجوز 30 طرح سرمایه گذاری در آذربایجان غربی صادر شده است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: مجوز 30 طرح سرمایه گذاری با حجم بالغ بر چهار هزار و 500 میلیارد ریال در سطح استان صادر شده است.

5 مهر 1398

شروع فصل جدید مرمت و سامان دهی بازار شاهرود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: فصل جدید مرمت و سامان دهی بازار تاریخی شاهرود شروع شد.

1 مهر 1398

اقامتگاه بوم گردی دادا در ماسوله افتتاح شد

هم زمان با هفته میراث فرهنگی اقامتگاه بوم گردی دادا در ماسوله افتتاح شد.

31 شهریور 1398

8 باند متجاوز به میراث فرهنگی مازندران در یک ماه گذشته منهدم شدند

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران از انهدام 8 باند متجاوز به میراث فرهنگی در فروردین ماه امسال خبرداد.

30 شهریور 1398

نوروزگاه ها محلی برای آشنایی با فرهنگ ها هستند

معاون گردشگری آذربایجان غربی گفت: گردشگران با حضور و تماشای نوروزگاه های مختلف شهرستان های آذربایجان غربی می توانند با تنوع فرهنگی و آیینی این استان آشنا شوند.

29 شهریور 1398

نگاهی دیگر به کاخ صاحبقرانیه

کاخ صاحبقرانیه را اگر بخواهیم فارغ از اینکه یکی از کاخ های زیبای قاجاری تهران است ببینیم و مرور کنیم، می توانیم به تاریخ شنیدنی این بنای زیبا بپردازیم. صاحبقرانیه پر از ظرافت و زیبایی های معماری چشم نواز است. با اتاق ها، تالارها و دالان هایی که علاوه...

27 شهریور 1398

مطالعات تبدیل شهر طالخونچه به شهر گردشگر در دستور کار میراث فرهنگی اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان در سفر به شهر طالخونچه با اعلام سامان دهی بافت تاریخی منطقه اسماعیل طرخان شهر مبارکه تاکید نمود: مطالعات اولیه جهت تبدیل شهر طالخونچه به شهر گردشگر در دستور کار میراث فرهنگی استان اصفهان قرار گرفته است.

26 شهریور 1398

بازگشایی و سامان دهی اتاق های شاه نشین سی و سه پل پس از چند دهه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان صبح امروز در جمع خبرنگاران از بازگشایی و سامان دهی اتاق های شاه نشین پل تاریخی سی و سه پل پس از چند دهه اطلاع داد و همچنین بیان کرد: تمام در و پنجره های این پل تاریخی به طور کامل تعویض خواهد شد.

25 شهریور 1398

نخستین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار در خراسان جنوبی افتتاح شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار در هتل سپهر بیرجند بیان نمود: این جشنواره از 26 تا 30 مهر امسال با حضور بیش از 40 عکاس برتر کشور در استان برگزار می گردد.

25 شهریور 1398

مرمت 378 بنای تاریخی یزد با اعتباری بالغ بر 61میلیارد ریال در سال 97

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که 378 بنای تاریخی یزد با اعتباری بالغ بر 61میلیارد ریال در سال 97 مرمت شده است، گفت: هزینه مرمت بناهای یادشده که پنج مورد آن تغییر کاربری یافته و افتتاح شده است از محل اعتبارات ملی و استانی بوده است.

24 شهریور 1398
تعداد: (55)